Miłość jest wszędzie, jest widoczna i kolorowa lub nieśmiała, ukryta przed wzrokiem ciekawskich. Miłość jest wieczna, bywa radosna i szczęśliwa, bywa przepełniona smutkiem i melancholią, raz sensem i spełnieniem, raz przekleństwem i tęsknotą. Miłość wypełnia przestrzeń każdego miasta, każdej ulicy, jest Pradze, jak twierdzą Chloé i Benoît, jest również Lyonie, gdzie mieszają płynące z ich wnętrz chłodne dźwięki, tworząc wyjątkowy, eteryczny, chwilami ponury, odurzający muzyczny koktajl.

Czytaj dalej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Heart & Soul

24 września zagrali we Wrocławiu, finał trasy 11 października w Warszawie..
Muzycy udzielili specjalnego wywiadu dla czytelników Magazynu Muzycznego Heart and Soul.

 

( 02.09.2019 )

 

Love in Prague

 

( 24.09.2020 )

 

GRUPA PALE PATH RUSZA W TRASĘ KONCERTOWĄ

 

( 20.10.2020 )

20 października ukazał się album Sci-Fi Sky, Zespołu Lebanon Hanover.

 

 

( 20.10.2020 )

20 października ukazał się album Partners In Hell, greckiej grupy Selofan.

 

 

( 26.09.2020 )

72 lata kończy dziś John Foxx, angielski piosenkarz, artysta, fotograf i nauczyciel. Zanim rozpoczął karierę solową, był pierwszym wokalistą zespołu Ultravox.

aktualności

ATARAXIA - Quasar

( 22.10.2020 )

16 października ukazał się Quasar, najnowszy album w dorobku muzyków z Modeny.

Równowaga ducha, stan błogiej niewzruszalności, stan wolny od cierpienia, lęku przed przemijaniem i tym, co ostateczne, uwolnienie od niepokoju i nadmiernych pragnień stojących na drodze do duchowej radości, stanu doskonałego, upragnionego, będącego gwarancją wewnętrznego, duchowego szczęścia.

 

Ataraxia – po raz pierwszy zrodzona przed wiekami w Abderze, w umyśle Demokryta - „śmiejącego się filozofa”, po raz drugi 1985 roku we włoskiej Modenie.

Zespół powołali do życia Francesca Nikoli i Michele Urbano, przez pierwsze lata działalności z grupą współpracowało wielu muzyków, aż ostatecznie Francesca Nicoli, Vittorio Vandelli i Giovanni Pagliari stali się podstawowym składem, w którym występują i nagrywają do dziś.

Od prawie prawie 35 lat muzycy zapraszają słuchacza do wspólnej, fascynującej podróży w czasie, wyprawy przemierzającej odległe miejsca, kraje i kontynenty, by w każdym z nich chłonąć kulturę, duchowość, historię, sztukę i łączyć w jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną spójną muzyczną całość.

 

Czytaj dalej.