Magazyn Muzyczny Heart & Soul

Postaw mi kawę na buycoffee.to

The Secret French Postcards - Colours

<< Wróć do Recenzje

10 marca 2021

Wyd. 11 grudnia 2020

Cold Transmission Music

 

Z głębi spowitego mgłą skandynawskiego lasu, spomiędzy stuletnich drzew, muzycy The Secret French Postcards wysyłają nam tajemnicze, nasycone emocjami, marzeniami i melancholią dźwięki. Melodie wypełnione stonowanymi barwami i zapachami północy, które stanowią mieszankę kłębiących się w umyśle mrocznych myśli, zawieszonych w  krainie łagodności, przestrzeni, którą wyznaczają  delikatne pasaże syntezatorów, miękkie, melodyjne  gitary i delikatny łagodny, pociągający śpiew. Mrok w utworach zespołu nie przytłacza, nie przesłania rzeczywistości, splata się z ciepłem, uspokaja, pozwala dryfować pośród mgieł, które unoszą się wokół malując romantyczne, tajemnicze pejzaże, czyniąc je bardziej tajemniczymi, kuszącymi, pociągającymi i skłaniającymi do zadumy.

Płyty Colours jest po brzegi wypełniona kompozycją nieprzebranej ilości barw, każdy z instrumentów pozostawia na pocztowych kartkach swój niepowtarzalny kolor, kolory mieszają się, przenikają ze śpiewem, wyczarowując feerię półtonów, osiągając głębie, by w konsekwencji pokazać nam kompletne dzieło.

Od pierwszego, tytułowego utworu muzycy konsekwentnie budują wyjątkowy nastrój, który towarzyszy słuchaczowi przez cały czas obcowania z płytą. Przeplatają dźwięki miękkim mchem, owijają w chłodną wstęgę tkaną z niewidzialnych kropel północnej mgły. Każda kolejna kompozycja osiada na twarzy, otula ciało, dotyka delikatnym, pociągającym chłodem, przenika coraz głębiej przez skórę, wnika pod powieki tworząc melancholijne i uspokajające obrazy, pozwala marzyć, śnić na jawie, dotykać drzew i czuć ich zapach, spacerować samotnie nie odczuwając samotności.

 

The Secret French Postcards to szwedzki projekt, który powstał 2016 roku. W twórczości grupy możemy dostrzec inspirację zimną falą, post punkiem, darkwave, czy gotycką sceną z lat osiemdziesiątych.

 

Album Colours ukazał się 11 grudnia 2020, to trzeci studyjny album w dyskografii zespołu, po wydanych w 2018 i 2019 płytach - Les Éditions Ostra i Contradictions.

 

The secret french postcards | Facebook

 

Colours | The Secret French Postcards (bandcamp.com)