Magazyn Muzyczny Heart & Soul

ROCKREWIZJA Mykanów 2023

Na przegląd zespołów ROCKREWIZJA w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie zgłoszenia nadesłało 50 zespołów z całej Polski. Tak liczny odzew, to dowód na to, że szeroko rozumiana muzyka rockowa nie umiera. Nadal istnieje liczna grupa ambitnych pasjonatów, którzy tworzą oraz tych, którzy nie szczędzą własnego czasu, chęci i zaangażowania, by wspierać muzyków i pokazać ich twórczość szerszej publiczności.

 

4 listopada 2023, na scenie w Mykanowie zagrało dziewięć zespołów – KT.Green, The Storks, Leepy, Pökitzø, Fuzz`ya, Snowblind, Brighter Colours, Rumore oraz Menhor. Spośród wymienionych, jury, w którym zasiedli muzycy zespołu Big Cyc, wyłoniło zwycięzcę.    Nie był to wybór łatwy. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Pierwsze miejsce zajął krakowski zespół Brighter Colours, druga i trzecia nagroda przypadła kolejno zespołom Rumore oraz The Storks.

 

ROCKREWIZJA to przykład, że gdzieś obok mainstreamowej twórczości istnieje alternatywne, prężnie działające środowisko zdolnych artystów, którzy mają wiele do zaoferowania wszystkim tym, którzy poszukują w muzyce czegoś więcej niż komercji, wszechobecnej w większości popularnych mediów.

 

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja ROCKREWIZJI to pierwsza odsłona cyklicznej imprezy, która na stałe zagości w Mykanowie.

Tego właśnie życzymy organizatorom oraz przyszłym uczestnikom konkursu.