Magazyn Muzyczny Heart & Soul

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Love in Prague - The Same Place recenzja płyty

<< Wróć do Recenzje

07 czerwca 2022

Wyd. 6 maja 2022

Off World Music

 

Jeżeli melancholię można rozmienić na słowa i dźwięki i z powstałych elementów stworzyć coś wyjątkowego, to właśnie oni potrafią tego dokonać w iście mistrzowski sposób. Po czterech latach od wydania ostatniego albumu, Love in Prague - duet z Lyonu powraca z nową płytą, płytą  która porywa od pierwszych taktów.

 

Nie dajmy się zwieść tytułowi najnowszego krążka – The Same Place. Z pewnością nie należy go traktować jako sugestii, że muzycy zatrzymali się w pewnym punkcie i komponując nowy materiał nie patrzą odważnie w przyszłość. To raczej jasny sygnał, że Chloe i Benoit pozostają wierni własnemu, oryginalnemu i rozpoznawalnemu stylowi, który od początku działalności wyróżnia twórczość Love in Prague, na tle wielu grup sięgających w swej twórczości do stylistyki post-punk, shoegaze, czy zimnej – i nowej fali.

 

Wierni fani zespołu po raz kolejny będą mogli zanurzyć się w to, co tak bardzo urzeka w muzyce Love in Prague, w miękką, eteryczną i melancholijną przestrzeń. Dla wszystkich, którzy sięgną po twórczość duetu po raz pierwszy, będzie to z pewnością niezapomniane doświadczenie. Odkrywanie, w jak wyjątkowy sposób, przy pomocy niewielkiego instrumentarium, dwójka muzyków wyzwala feerię dźwięków. To dowód, że prawdziwa sztuka rodzi się gdzieś głęboko w człowieku, w umyśle, będąc wypadkową zdolności i wrażliwości. Francuscy muzycy udowadniają to w każdym utworze z The Same Place. Chłodna, hipnotyzująca linia gitary basowej Chloe, minimalistyczne, delikatne ozdobniki płynące  z syntezatora, balansująca pomiędzy radości, a smutkiem gitara idealnie współgrają ascetycznym, ale jakże melancholijnym śpiewem Benoit`a. Wszystkie te dźwięki i słowa, to związek idealny, doskonały, jak prawdziwa, szczera i wyjątkowa miłość…love – Love in Prague.

 

Płyta The Same Place nie jest dostępna w streamingu, można ją nabyć w online w sklepie zespołu - https://loveinprague.fr/shop/

 

https://loveinprague.fr/

https://www.facebook.com/loveinprague

https://www.youtube.com/c/LoveinPrague