Magazyn Muzyczny Heart & Soul

After the Sin - Echoes recenzja płyty

<< Wróć do Recenzje

20 marca 2023

Wyd. 28 lutego 2023

Bat-cave Production

 

Pochodzą z Poznania, tworzą pod nazwą After the Sin, 28 lutego wydali swój debiutancki album Echoes.  Niezmiernie cieszą mnie wszystkie mroczne wydawnictwa, a w szczególności te z naszego rodzimego podwórka. Jakże wielka jest to radość, gdy płyta, okazuje się być czymś więcej, niż kolejnym poprawnym i profesjonalnym albumem. Bezapelacyjnie taką właśnie, wykraczającą poza ramy i schematy, płytą jest pierwszy krążek poznańskich muzyków.

 

Płyta eksploduje, razi deszczem dźwiękowych odłamków, które wysypują się z głośników i wbijają się w ciało i umysł. Nie ranią, przenikają przez skórę i czaszkę miękko i bezboleśnie. Są niepokojące, lecz niegroźne, są zimne i mroczne, a zarazem łagodne, kojące i otulające, są jak jedyna w swoim rodzaju używka, która uzależnia, nie powodując skutków ubocznych. Substancja skomponowana z perfekcyjnie dobranych i zrównoważonych składników. Ta doskonała proporcja, daleka jest jednak od schematu. Wierność zimnofalowej, czy postpunkowej tradycji doskonale współgra z żywiołowością kompozycji i indywidualnym podejściem do budowania nastroju i własnej oryginalnej wartości brzmieniowej. Płyta After the Sin to doskonały przykład, jak  własną, indywidualną wrażliwość przekuć na jeden z najpiękniejszych języków, jaki stworzyła ludzkość, język muzyki.

 

Album Echoes to doskonały specyfik, który w zwiększonych dawkach powinno obowiązkowo aplikować się wszelkiej maści malkontentom, którzy głoszą wszem i wobec, że w polskiej, a w szczególności w polskiej mrocznej muzyce, nic się dzieje.

(pk)

 

Kup Płytę AFTER THE SIN - ECHOES

 

After the Sin Facebook

 

Bat-Cave Production Facebook